Uwaga !

W dniach 5 i 6.10.2015r. /poniedziałek i wtorek/ zajęcia szkolne rozpoczynają się o 8.30.

Wszystkie planowane zajęcia kończą się 30 minut później.

Dzieci dojeżdżające

Ze względu na awarię autobusu szkolnego w dniach 5 i 6.10.2015r. /poniedziałek i wtorek/ następuje zmiana godzin przyjazdu i odjazdu autobusu.

Rozkład jazdy autobusu w /poniedziałek i wtorek/  - wyjazd do szkoły:

8.00 - Mściwojów*

8.10 -  Snowidza Górna*

8.15 - Barycz*

8.20 - Snowidza Dolna*

8.25 - Godziszowa*

Powrót – wyjazd autobusu ze szkoły godz. 14.55 / trasa: Snowidza-Godziszowa-Barycz-Mściwojów/ .

*godzina odjazdu zależy od warunków na drodze,


  SPOTKANIE Z RODZICAMI

 

 Zapraszamy na spotkanie wychowawców klas z rodzicami dn. 09 września 2015r.   

 klasy 0 i I-III godz. 15.30

 klasy IV-VI godz. 16.00

 


 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

   Uroczysty apel odbędzie się 01 września o godz. 9.00  /po Mszy Św.  godz. 8.30/ przed budynkiem szkoły, a w razie niepogody na I piętrze. Po apelu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udają się do sal lekcyjnych.


  Powrót uczniów - wyjazd ok. 10.30

 


  DOWÓZ UCZNIÓW - ROK SZKOLNY 2015/2016

DOWÓZ – SZKOŁA PODSTAWOWA SNOWIDZA (GIMBUS)

MIEJSCOWOŚĆ

WYJAZD

GODZINA

WYJAZDU

MIEJSCOWOŚĆ

PRZYJAZD

 
 

MŚCIWOJÓW

720

SNOWIDZA (SZKOŁA)

 

SNOWIDZA GÓRNA

725

SNOWIDZA (SZKOŁA)

 

BARYCZ

735

SNOWIDZA (SZKOŁA)

 

GODZISZOWA

745

SNOWIDZA (SZKOŁA)

 

 

POWRÓT - SZKOŁA PODSTAWOWA SNOWIDZA (GIMBUS)

MIEJSCOWOŚĆ

WYJAZD

GODZINA

WYJAZDU

MIEJSCOWOŚĆ

PRZYJAZD

 
 

SNOWIDZA (SZKOŁA)

1330

GODZISZOWA

 

 

 

BARYCZ

 

 

 

MŚCIWOJÓW

 

SNOWIDZA (SZKOŁA)

1445

GODZISZOWA

 

 

 

BARYCZ

 

 

 

MŚCIWOJÓW

 

 SCENA  DLA DZIECI  I  DOROSŁYCH

SCENA SNOWIDZA

   Społeczność Snowidzy w ramach realizowanego projektu buduje scenę, która  ma służyć wszystkim mieszkańcom. Mamy nadzieję, że już niedługo nasi uczniowie zaprezentują się na wspaniałej wiejskiej scenie...

  Projekt „Mamy wiele do zrobienia, zapraszamy wszystkie pokolenia” Rady Sołeckiej w Snowidzy w ramach Programu "Działaj lokalnie IX" ma już namacalne efekty.  Rada Sołecka otrzymała dotację w wysokości 3500 zł ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach Lokalnego Konkursu Grantowego realizowanego przez  Stowarzyszenie Kaczawskie i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.  Budowa sceny, jako głównego zadania rozpoczęła się już miesiąc temu, kiedy to zaczęto od prac porządkowych i rozplantowania ziemi nawiezionej wcześniej w celu wyrównania nierówności. W sobotę - 11 lipca po raz kolejny spotkali się mieszkańcy wsi - młodzi i starsi, którym zależy na poprawie estetyki naszego sołectwa i stworzeniu imponującego dzieła - jakim niewątpliwie jest budowana scena. W sobotę dzięki koparce użyczonej przez Urząd Gminy Mściwojów i Zakład Gospodarki Komunalnej udało się przesadzić posadzone kilka lat temu krzewy, tak aby nadal mogły zdobić otoczenie boiska. Przywieziona ziemia została przez wolontariuszy  rozplantowana wokół sceny i posiano na niej trawę. Zrobiło się już ładniej, a większa przestrzeń pozwoliła na dalsze prace przy scenie bez obawy uszkodzenia roślin. w środę 14 lipca ponowie spotkali się mieszkańcy Snowidzy, aby dokończyć zadaszenie sceny - zamontowano blachy. Pogoda nie była już tak słoneczna jak w sobotę i pod koniec prac strasznie się rozpadało. Zamontowany dach przeszedł więc pierwszą swoją próbę generalną - 13 osób, które się pod nim schroniło, nie znalazło żadnych przecieków.  Choć scena wymaga jeszcze wielu nakładów finansowych robi już niemałe wrażenie i zaczyna być obiektem zachwytu przejeżdżających przez wieś mieszkańców sąsiednich wsi i gmin. Przewodniczący Rady Sołeckiej Tadeusz Budziński dziękuje wszystkim wolontariuszom, którzy coraz liczniej wspierają budowę sceny oraz rolnikom i przedsiębiorcom, którzy użyczają do prac swój sprzęt i narzędzia oraz przekazują darowizny. Lista tych osób robi się coraz dłuższa, a że potrzeb jest jeszcze bardzo dużo - to czekamy na kolejnych ofiarodawców - nie tylko swojego czasu i umiejętności, ale i materiałów budowlanych, roślin do nasadzeń i funduszy niezbędnych do zakończenia dzieła. Bardzo cieszy nas fakt, że tak dużo zaczyna się dziać w naszej wsi i coraz więcej osób odczuwa potrzebę pracy na rzecz dobra wspólnego - przed nami jeszcze wiele pracy, więc zachęcamy kolejnych mieszkańców i tych młodych i tych starszych do udziału w naszym projekcie, który poza budową sceny ma w planach warsztaty wicia wieńca dożynkowego, kolejne akcje porządkowe miejsc użyteczności publicznej, nasadzenia wokół sceny oraz międzypokoleniową biesiadę  integracyjną w ramach podsumowania projektu.